Leden 2018

Těhotenství - nejkrásnější období v životě ženy

26. ledna 2018 v 18:00 | Lu |  Máma na třetí
Říká se, že těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Z časopisů se na vás usmívají maminky s krásným bříškem, které si těhotenství bezpochyby užívají. Jaká je ale realita? Tedy, jak to vidím já?

1. - 2. měsíc: Prvních pár týdnů o těhotenství nevíte. Když se nedostaví vaše dny a na testu máte dvě čárky, stejně musíte čekat na potvrzení lékaře, které probíhá právě koncem osmého týdne. A pokud máte za sebou nezdařilé těhotenství (samovolný potrat), neustále přemýšlíte, jestli je tentokrát vše v pořádku.

Čekáme třetí dítě - reakce okolí

24. ledna 2018 v 13:26 | Lu |  Máma na třetí
Zděšení, Obdiv, Lítost
To byly tři nejčastější reakce, když jsme naši novinu oznámili.

Zděšení: Co budete dělat? Kam se vejdete? V dnešní době tři děti? - Vy jste se zbláznili.
Možná jsme blázni. A kdo není? A co budeme dělat? Jak nelíp budem umět vychováme tři děti. Do bytu i do auta se zatím vejdeme. Domeček jsme stejně měli v plánu, tak snad se jednou zadaří přestěhovat. Určitě to bude finančně nákladné a možná přijdem o nervy. Čeká nás hodně práce a starostí, ale hlavně lásky a radosti.

Bude nás pět

23. ledna 2018 v 14:54 | Lu |  Máma na třetí
Jsem mámou dvou kluků a za dva až tři týdny jim přibude další bráška. Někomu to může připadat moc, někomu akorát, někomu možná i málo. Já jsem ještě před rokem byla rozhodnutá, že dvě děti stačí. Možná někdy za pár let zkusit holčičku. Možná. Jenže možná by s největší pravděpodobností přešlo v 'V žádném případě'. Člověk by si zvykl, že jsou děti samostatný a proč se znovu piplat s miminkem. Navíc, co kdyby to byl třetí kluk? Děti jsou ale zázrak. A tak se třetí zázrak přihodil i nám. Bylo to překvapení a s překvapivým těhotenstvím jsem začala nesnášet slovo 'plánovaný'. Ptal se totiž skoro každý. Dle průzkumů jsou třetí děti většinou neplánované, ale je to pro okolí tak moc důležité? Pro nás je mnohem podstatnější to, že dítě je chtěný a bude milovaný stejně jako ti dva (Andílek a Ďáblík), co už máme doma.
Teď, když budou děti tři, přijde mně rodina mnohem kompletnější. A když se mě někdo zeptá, jestli bude ještě holčička, nezavrhuji to. Prý už není rozdíl jestli jsou tři nebo čtyři, ale to uvidíme, zatím je na cestě to třetí.