Čekáme třetí dítě - reakce okolí

24. ledna 2018 v 13:26 | Lu |  Máma na třetí
Zděšení, Obdiv, Lítost
To byly tři nejčastější reakce, když jsme naši novinu oznámili.

Zděšení: Co budete dělat? Kam se vejdete? V dnešní době tři děti? - Vy jste se zbláznili.
Možná jsme blázni. A kdo není? A co budeme dělat? Jak nelíp budem umět vychováme tři děti. Do bytu i do auta se zatím vejdeme. Domeček jsme stejně měli v plánu, tak snad se jednou zadaří přestěhovat. Určitě to bude finančně nákladné a možná přijdem o nervy. Čeká nás hodně práce a starostí, ale hlavně lásky a radosti.

Obdiv: Tak to jste dobří. Vždyť je to pěkný - velká rodina. Já bych tři určitě nedala.
Obdiv se samozřejmě poslouchal nejlíp. Vím, že tři děti zvládnu. Jsem tedy lepší, než spousta těch, co řekly, že dvě jim na nervy stačí. Ano, určitě je pěkný mít tři děti (hlavně, když nejsou vaše Smějící se)

Lítost: Ta přišla od cizích starších žen ve chvíli, kdy mě viděly se dvěma klukama a břichem. Ty jejich pohledy jasně říkaly 'Chudák máma, snad bude mít aspoň jednu holčičku', a také to vyslovily. Já jsem vždy hrdě odpověděla, že to bude kluk. Neměly už co říct. Je ale zajímavé, že kamarádek, které čekají třetí holčičku nikdo nelitoval ani nevyslovil to přání: 'A´t je to kluk'. Čím to je? Jsou kluci o tolik horší, než holky? Vždyť nebudeme muset utrácet na make-up, nebudeme se muset tolik strachovat o jejich bezpečnost, až začnou chodit na discotéky, nebudu muset řešit ženské problémy.
A jednou si 'užiju' být tchýní.

Máte podobné zkušenosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama