Těhotenství - nejkrásnější období v životě ženy

26. ledna 2018 v 18:00 | Lu |  Máma na třetí
Říká se, že těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Z časopisů se na vás usmívají maminky s krásným bříškem, které si těhotenství bezpochyby užívají. Jaká je ale realita? Tedy, jak to vidím já?

1. - 2. měsíc: Prvních pár týdnů o těhotenství nevíte. Když se nedostaví vaše dny a na testu máte dvě čárky, stejně musíte čekat na potvrzení lékaře, které probíhá právě koncem osmého týdne. A pokud máte za sebou nezdařilé těhotenství (samovolný potrat), neustále přemýšlíte, jestli je tentokrát vše v pořádku.


3. - 4. měsíc: První kontrola u gynekologa je za vámi a přichází období nevolností. Může vám být tak špatně, že přemýšlíte, jestli to vůbec stojí za to. U někoho trvají nevolnosti měsíc až dva, u někoho téměř celé těhotenství, někdo je nemá vůbec (jak to dělají?). Já je měla u všech tří těhotenství, ale s klesající intenzitou. U prvního jsem zvracela často, u druhého mi bylo špatně skoro celé dny, ale zvracela jsem jen párkrát. U třetího mi bylo špatně většinou jen ráno a zvracela jsem tak třikrát. Pamatuju si, že u druhého těhotenství jsem manželovi řekla, že kdybych ještě někdy pronesla něco jako, že těhotenství je krásný, ať mi připomene, jak jsem objímala záchodovou mísu. Můžu být jen ráda, že veškeré nevolnosti probíhaly doma a nikdy se mi TO nestalo na veřejnosti.

5. - 7. měsíc: Dobře, tady začíná relativní klid. Těhotenství na vás začíná být a je vidět a lidé vám říkají, jak vám to sluší. Tohle období si tedy můžete užít, ale i sem patří spousta potíží, které vás mohou potkat: bolesti kyčlí, křeče v nohách, pálení žáhy, těhotenská cukrovka. A co teprve to popraskané břicho, které ať mažete jak mažete stejné jako před těhotenstvím už nikdy nebude?

8. - 9. měsíc: Jde se do finále. Poslední dva měsíce jsou ve znamení příprav na miminko. Všechno nakoupit, vyprat, vyžehlit. A do toho obavy z porodu a pupek, přes který si nevidíte na prsty u nohou. Na rady typu: "Vyspi se dokud můžeš. Až přijde miminko, už se nevyspíš!" ani nereagujte. Sama dobře víte, že s tím balónem místo břicha se spí dost těžko. Poslední týdny se ještě připravte na nedočkavce. Otázky, zprávy, telefonáty typu: "Tak co, už?" neminou ani vás, ani otce dítěte.

A pak mně řekněte, kde je to nejkrásnější období!? Nerozhodný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. ledna 2018 v 13:07 | Reagovat

Alespoň vidím co mě jednou čeká :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama