Únor 2018

Čekání na zázrak

13. února 2018 v 11:15 | Lu |  Máma na třetí
Tak se zdá, že tomu třetímu se na svět nechce. Zatímco naši dva kluci se narodili třetí a čtvrtý den po předpokládaném termínu porodu dle UZ, třetí kulišák má čtvrtý den po termínu dnes a nevypadá to, že by se někam chystal. Dva, tři týdny zpátky jsem počítala s tím, že v tuto dobu už budu zpět z porodnice. V pátek mám další kontrolu a když se ani do té doby nic nestane, tak nejspíš přijde v pondělí na řadu vyvolání. Takže teď mě utěšuje jen to, že dýl jak týden už ten pupek nosit nebudu. Pondělní vyvolání by bylo fajn proto, že bychom si to mohli aspoň naplánovat a zavést děti k rodičům. Takhle každý večer jdu spát s tím, že nevím, jestli nepojedu v noci sama sanitkou. A ráno se budím s tím, že je to dobrý, další noc máme za sebou. A taky, náš nejstarší má v pondělí páté narozeniny, tak by bylo bezva, kdyby je měli ve stejný den. To si myslím já, manželovi se to moc nelíbí. Ale já myslím, že je lepší stejný den, než dva nebo tři dny od sebe.

Kam do porodnice

8. února 2018 v 20:57 | Lu |  Máma na třetí
Těhotné maminky často řeší, kde své dítě přivedou na svět. Jsou dvě možnosti: doma nebo v porodnici. Já teda pro domácí porody nejsem. Podle mě je to velké riziko nejen pro dítě, ale i pro rodičku. Nevidím jediný důvod, proč rodit doma. Jsou prostě 'záležitosti', které patří do nemocnic a porod k nim jednoznačně patří. Druhou, resp. pro valnou většinu rodiček první možností, je porodnice. Dá se vybrat ta správná?

Přirozený porod nebo císařský řez?

1. února 2018 v 14:20 | Lu |  Máma na třetí
Včera jsem narazila na článek, podle něhož stále více žen žádá o porod císařským řezem. U nás to tedy není žádná tragédie (podle článku jsou to tři ženy ze sta), ve světě už je tomu ale trochu jinak. Co vede ženy k tomuto rozhodnutí? Podotýkám, že se jedná převážně o prvorodičky. Já jsem toho názoru, že je to neinformovanost o následcích císařského řezu.